Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Dailė>Floristika

Floristika

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Augalų rinkimas ir paruošimas. Natūralus džiovinimas. Džiovinimas smėlyje. Džiovinimas slėgimu. Terminis džiovinimas. Cheminis paruošimas. Skeletavimas. Dirbtinis šerkšnas. Spalvinimas. Priedai kompozicijoms. Kiek prisirinkti augalų. Džiovintų augalų kompozicijos. Sieninės kompozicijos. Augalinė grafika. Tūrinės kompozicijos rėmeliuose. Kompozicijos ant pinto augalinio pagrindo. Sferinės kompozicijos. Verbos. Stilizuoti medeliai. Rutuliai. Pakabinamos kompozicijos. Šiaudų sodai. Kompozicijos pintinėlėse ir vazose. Originalios kompozicijos. Pagrindai ir indai. Kompozicijos ant originalaus pagrindo. Fantastinės gėlės. Šventinės kompozicijos. Kalėdinės ir naujametinės kompozicijos. Proginės kompozicijos. Avangardinės kompozicijos. Plokščiasis komponavimo būdas. Gobelenas. Raizgymas. Eksperimentinės kompozicijos. Gamtinių medžiagų rinkimo ir paruošimo būdai. Kankorėžiai. Kaštonai ir gilės. Šventinės kompozicijos. Išvados.

Ištrauka

Įsiklausykime į gamtos garsus. Joks orkestras negali jų pakartoti. Tik lakštingalos klausa apdovanotas žmogus gali imituoti jos giesmę, tik vanduo gali atkartoti vandens čiurlenimą. 0 spalvos? Nuo žemės juodumo iki sniego baltumo, nuo pavasario želmens iki purpurinio rudens. Tokia yra gamtos įvairovė. Kaip negalima du kartus įbristi į tą pačią upę, taip negalima pamatyti vienodų saulėtekių ar saulėlydžių, girioje - dviejų vienodų lapelių, nors jie gali būti ir labai panašūs.
Įdomus ir žavingas augalų pasaulis, iš kurio privalome semtis grožio, mokytis estetikos, ieškoti naujų išraiškos priemonių ir jų pagalba reikšti savo mintis ir jausmus. Žmogus, mylintis grožį, gamtą ir gėles, negali būti blogas.
Kas yra grožis? Atrodo toks lėngvas klausimas, bet iki šiol nė vienas pasaulio filosofas dar neišvedė grožio formulės, kuri patenkintų visus.
Gal pabandykime kiekvienas susirasti sau tinkančią grožio formulę gamtos labirintuose, nes dar "estetikos tėvas" Aristotelis yra pasakęs, kad gyvenime svarbiausia ugdyti grožio suvokimą.
Čia stengiousi bendrais bruožais pateikti svarbesnes praktiškas rekomendacijas, kaip rinkti ir kokiais būdais paruošti kompozicijoms augalinę medžiagą, kad nepraras tų savo formos bei žiedų spalvos.
Pateikti džiovintų augalų tradicinių, netradicinių ir avangardinių kompozicijų sudarymo būdai ir technologijos pradedantiesiems padės geriau išmokti komponavimo principus ir meninės išraiškos priemones. Konkrečių kompozicijų ir jų galimų variantų aprašymas sumanesniems.
Interjero puošimą augaIais nagrinėja fitodizainas (graikiškai "fi¬ton" _ augalas, angliškai "design" - projektas, piešinys). Tai moks¬las apie patalpų ekologines sąlygas, augalų kompozicijų sudarymą ir jų išdėstymą.
Augalų meDinės kompozicijos yra ivairios: žiemos sodas, kontei¬nerinės fitokompozicijos, minifitokompozicijos, puokštės, aranžuotės bei džiovintų augalų meDinės kompozicijos.
Mums prieinamiausios džiovintų augalų kompozicijos. Yra kele¬
tas augalų paruošimo ir džiovinimo būdų:
. natūralus,
. specialus,
. terminis,
. cheminis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDailės kursinis darbas
KategorijaDailė
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis523.23 KB
AutoriusTadas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Floristika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-06-15 IP: 193.219.169.73
    bibis sako

    NEBLOGAS REFERATAS

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą