Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Dailė>Gotikos menas (2)

Gotikos menas (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Termino kilmė. Gotika ir jos ypatybės. Architektūra. Skulptūra. Vaizduojamoji dailė. Tapyba. Gotika Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Viduramžių meno plėtojimasis eina stipriais ir nelygiais ritmais. Kuomet XII amžiaus viduryje Europos Pietuose pilnai žydėjo romaninis stilius, Šiaurėje pradeda rastis gotikinės formos. Il-de-France e pamažu kuriasi kitas menas. Romaninė skulptūra ir romaninė architektūra pamažu išsižada savo pagrindinių pradų. Jos pradeda svyruoti tarp senosios ir naujosios dailės, ima bandyti ir tyrinėti naują konstrukciją ir naują plastiką. Tai tikra revoliucija. Architektūroje ji atnaujina ritmą, ploto ir masių koncepciją, laužo senus pagrindus ir pertaiso visą sąstatą. Skulptūroje ji irgi keičia kompozicijos ir reljefo principus. Iš pamatų žiūrint, tai visiškai naujos, savitos Europos formos.
Naujas menas veikiai pasiekia nepaprasto išsivystymo. Jis plinta ne tik Šiaurėje, bet įsibrauna ir į Pietus. Tarp Šiaurės ir Pietų iškyla didelis konfliktas, dviejų stilių kova, kur pagaliau vienas nugali kitą.
Įsiverždamas į užsieninius kraštus, gotikinis stilius nepalieka iš savo pusės nekeičiamas. Jis darosi turtingesnis naujais elementais ir steigia atskiras mokyklas. Jų vidaus formacija irgi nėra visur tolygi. Šis įvairumas darosi turtingesnis ir įvairiais raidos procesais. Prancūzijoje gotika išsivysto, eidama nuo konstruktyvaus klasicizmo pro akademizmą į baroko romantiką. Vokietijoje jis prasideda stačiai sausu akademizmu. Anglijoje visa evoliucija veda į priešingą kryptį. Ji prasideda baroko ir baigiasi akademinėmis sausomis formomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDailės kursinis darbas
KategorijaDailė
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis27.23 KB
AutoriusAistutė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasasist. R. Katkevičiūtė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasHumanitarinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gotikos menas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • asist. R. Katkevičiūtė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą