Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Dailė>Graffiti raida pasaulyje

Graffiti raida pasaulyje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Pedagoginis tikslas. Piešiniai ant sienų. Graffiti atsiradimo istorija. Graffiti terminų žodynėlis. Pagrindiniai graffiti stiliai. Keletas patarimų kuriais vadovaujasi graffiti meistrai piešdami. Graffiti – ar tai vandalizmas? Graffiti akcija –narkotikams ne!!! Klaipėdos organizacija "Street". Graffiti piešėjus kūrybai įkvepia neištapytos namų sienos. Pomėgis padeda per pamokas. Nesijaučia per senas piešti. Piešia kiekvieną dieną. Interviu su vienu iš Viniaus graffiti meistrų RED. Kas yra graffiti asmeniškai tau? Kas yra geras writeris? New York graffiti. Graffiti pedagoginėje raidoje. Išvados.

Ištrauka

XX amžiaus menas į mūsų istoriją įneša vis daugiau tendencijų ir naujovių, siekdami kelti savo kultūrinį lygį mes atrandame kuo daugiau neįprastų saviraiškos formų, naujų idėjų realizavimo būdų. Naujojo meno epocha pasižymi savo dideliu nerimu, revoliucingumu, įvairumų ir ieškojimų drąsumu. Joje visos vertybės perkainotos, kai kurie praeities laimėjimai atmesti, visos meno problemos iš naujo iškeltos ir savaip pradėtos spręsti, daromi nauji bandymai. Novatoriškumas, originalumas, individualaus kūrybinio prado išaukštinimas, nuolatinė kaita ir atsinaujinimas – būtent šios naujosios epochos meno savybės labiausiai žavi visuomenę. Čia imponuoja veržlios vaizduotės ir neribotos meninės galimybės atmosfera. Čia nebėra tinkamų ir netinkamų siužetų, leistinų ir neleistinų išraiškos priemonių. Menininkai laužo buržuazinio mentaliteto stereotipus, neigia akademinės vaizduosenos dogmas, maištauja prieš muziejų diktatūrą, siekdami būti XX a. piliečiais. Sugriaunami barjerai tarp krypčių ir žanro. Ypatingai rūpinamasi sugauti momento dvasia, tai, kas išgyvenama ir matoma tik vieną akimirką. Gyvenimas vaizduojamas ne kaip statiška forma, bet kaip bėganti upė. Visų pirma rūpinamasi kūrinio ekspresingumu, o ne jo tobulumu ir jo formų išbaigtumu.

Menas yra neatsiejama ir ypač svarbi dalis mūsų švietimo sistemoje, ugdydami jauną asmenybę, siekdami jai suteikti visapusišką ir kokybišką išsilavinimą, ugdymo sistemoje neatsiejame ir dailės dalyko, meninio suvokimo , sąsajos su išoriniu ir vidiniu žmogaus pasauliu. Svarbiausia švietimo sistemos funkcija yra perteikti mokiniams mokymo turinį, žinias, mokėjimus, idėjas. Išvystyti protines mokinių galias perteikiamų gėrybių pagrindu, lavinti jų vaizduotę, mokyti apsispręsti, išsireikšti, praktiškai vertinti. Ugdytinį įtraukti į aktyvią kultūrinę veiklą, ypač kūrybinį darbą, tiek fizinės, tiek protinės bei visuomeninės veiklos srityse, nes ugdymas apima visą žmogų, visas jo veiklos, gyvenimo sritis.

Ši naujojo auklėjimo, arba Naujosios mokyklos, kryptis pasireiškė daugybe teorijų ir eksperimentų Europoje ir pirmiausia Amerikoje. Šios krypties pradininkas buvo Dž. Diujis. Į vaiką buvo žvelgiama kitaip negu tradicinėje mokykloje. Jis pradėtas laikyti auklėjimo ir mokymo objektu. Ši kryptis bandė pakeisti mokymo ir auklėjimo programą, organizuoti nenutrūkstamą mokymą, klasių sistemą pakeisti dirbtuvėmis, mokymą sieti su rankų darbu, organizuoti meninę veiklą. Buvo teigiama, kad tokiu būdu mokymas bus suderintas su vaikų interesais bei individualiomis galimybėmis. Savarankiškas mokinių darbas, jų saviaukla ir savivalda buvo skelbiami kaip pagrindiniai naujojo auklėjimo krypties principai.

Pedagoginis tikslas – atskleisti kūrybiškumo kilmę, kūrybos proceso tyrinėjimo problemas. Sudaryti mokinio alternatyvų požiūrį į šiuolaikinį pedagoginį procesą, analizuoti kūrybiškai dirbančių pedagogų patirtį, panagrinėti vaiko pažinimo ir individualizuoto ugdymo koncepcijas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDailės kursinis darbas
KategorijaDailė
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai25
Dydis194.11 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Graffiti raida pasaulyje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą