Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Dailė>Siuvinėjimo technikų įvairovė tekstilės užduotyse

Siuvinėjimo technikų įvairovė tekstilės užduotyse

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Darbo tikslas: išsiaiškinti, kokias siuvinėjimo technikas galima panaudoti tekstilės užduotyse, kuriomis būtų atskleidžiamas mokinių savarankiškumas. Siuvinėjimo tradicijos aspektai istorinėje raidoje. Siuvinėjimo pradžia ir tradicijų tęstinumas Lietuvoje. Drabužiai ir jų trumpa istorija. Siuvinėjimo mados ir stiliai. Siuvinėjimas. Siuvinėjimo kompozicijas ir ornamentas. Siuvinėjimo medžiagos ir įrankiai. Piešinio ant audinio perkėlimo būdai. Siuvinėjimo technika. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatai ir aptarimas. Išvados. Priedai: anketa. Priedai: PowerPoint pristatymas (12 psl.)

Ištrauka

Mokinio kūrybiškumui skatinti, dailės ir technologijų pamokose mokoma įvairių raiškos būdų. Todėl aktuali tema tampa "Siuvinėjimo technikų įvairovė tekstilės užduotyse", kuriant įvairius darbelius veikiančius vaizduotę, kūrybingumą, turtinančius mokinių kuriamąją aplinką.
Malonu stebėti, kaip dirba moksleiviai: jie aktyvūs, pasitiki savimi, dirba rimtai, nuoširdžiai, susikaupę. Jų darbeliuose užtinkame "auksinį grūdą" – meninės kūrybos užuomazgą, kurią reikia puoselėti ir ugdyti.
Aktyvumas, fantazija, nuoširdumas, susikaupimas yra neatskiriamai susiję su kūrybiniu darbu. Atimk mokiniui galimybę kurti, ir nebeliks užsidegimo, vaizduotės polinkio, džiaugsmingo požiūrio į darbą.
Problema – turtinant dailės ir technologijų pamokų turinį, praktinį įgūdžių formavimą labai svarbu ar darbas siuvinėjimo tekstilės užduotyse tampa mokiniui susidomėjimo, kūrybingumo šaltinis. Ar ši kūrybinė veikla tampa mokinio kūrybinių meninių žinių asmenybės formavimo dalimi.
Kursiniame darbe sieksiu apžvelgti mokytojo kūrybingumą, siuvinėjimo technikų įvairovę tekstilės užduotyse kūrybos procese ir jo reikšmę mokiniui. Rinksiu ir studijuosiu įvairią literatūrą, atliksiu tyrimą mokykloje. Organizuosiu apklausą, sieksiu išsiaiškinti bendrą mokinių suvokimą apie siuvinėjimo technikas, bei tai, ar išdėstytos pamokos kuriose buvo daromi darbai, suteikė vaikams pakankamai žinių apie įvairias siuvinėjimo technikas.
Darbe aptarsiu siuvinėjimo mados atsiradimą, įvairias siuvinėjimo technikas, jų pritaikymą tekstilės pamokose, apdorojimą, paruošimą darbams, taip pat tų darbų aprašymus; tyrimai bei jų analizės.

Darbo objektas: siuvinėjimo technikų įvairovė tekstilės užduotyse;
Darbo tikslas: išsiaiškinti, kokias siuvinėjimo technikas galima panaudoti tekstilės užduotyse, kuriomis būtų atskleidžiamas mokinių savarankiškumas;
Darbo uždaviniai:
• išsiaiškinti siuvinėjimo tehnikų tekstilės užduotyse panaudojimo galimybes;
• išanalizuoti darbo priemonių pritaikymą panaudojant siuvinėjimo technikas;
• ištirti mokinių savarankiškumą; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDailės kursinis darbas
KategorijaDailė
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai25 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis234.99 KB
Autoriusrugiss
Viso autoriaus darbų16 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasVasylienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siuvinejimo techniku ivairove tekstiles uzduotyse [speros.lt].doc
Microsoft PowerPoint PowerPoint pristatymas [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Vasylienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą