Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Dailė>Popieriaus panaudojimas kultūros mokykloje

Popieriaus panaudojimas kultūros mokykloje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – išanalizuoti popieriaus panaudojimo kultūros mokykloje principus. Popieriaus atsiradimo istorija. Rašymo medžiagos atradimas. Popieriaus gamyba. Popierius ir jo sunaudojimas. Popieriaus panaudojimo kultūros mokykloje ypatumai. Ekologinio ugdymo reikšmė popieriaus naudojimo kultūrai. Popieriaus atliekų rūšiavimo bei tvarkymo kultūra. Popieriaus panaudojimo galimybės. Tyrimo "popieriaus panaudojimo kultūra mokykloje" rezultatų analizė. Išvados. Priedai (Anketa).

Ištrauka

Informacinė visuomenė, internetas, elektroninis parašas, visuotinė kompiuterizacija, bendravimas elektroninėmis priemonėmis. Nors šiuos žodžius mokyklos atstovai kartoja mažiausiai penkerius metus, daugeliui Lietuvos mokyklų bei besimokančių jose mokinių popierius vis dar yra reikalingesnis ir mielesnis už kompiuterio ekraną.
Popierius yra medžiaga, kurią matome kas dieną. Sunku įsivaizduoti, kad jo kada nors galėtų pritrūkti. Nors popierius buvo išrastas kaip rašomoji medžia¬ga, bet vėliau jis pradėtas naudoti ir įvairiems kasdie¬niniams reikalams. Taigi popierius tenkina ir dvasinius, ir materialinius mūsų poreikius.
Naudodami popierių, retai galvojame apie jo vi¬zualiąsias savybes bei struktūrą. Kinams (popieriaus išradėjams) ar japonams, kurie labai seniai išmoko jį gaminti, popierius yra svarbus ir plačiai naudojamas daiktas.
Šio darbo pagrindinis tikslas – išanalizuoti popieriaus panaudojimo kultūros mokykloje principus.
Darbo uždaviniai:
- pateikti popieriaus atsiradimo, gamybos ir naudojimo sampratas;
- išnagrinėti popieriaus panaudojimo kultūros ypatumus mokykloje;
- pateikti tyrimo "Popieriaus panaudojimo kultūra mokykloje" rezultatų analizę.
Popierius – vienas seniausių žmonijos išradimų. 105 m. eunuchas ir kinų ministras Tsai Lunis (50-121) iš provincijos Hunan pranešė Kinijos kaizeriui Ho Ti apie savo išradimą: iš medžio žievės, kanapių pluošto, skudurų ir senų žuvų tinklų pagamino naują rašymo medžiagą – popierių , iki tol buvo žinomi papirusas ir pergamentas.
Popieriaus išradėju laikomas Cai Lūnas (Kinija), 105 metais pirmasis aprašęs popieriaus gamybą. Kinai augalinę žaliavą rankiniu būdu trindavo akmeniniuose grūstuvuose su vandeniu. Skystą plaušinę masę semdavo semiamąją forma, ant rėmo ištemptu tinkleliu. Nutekėjus vandeniui, ant tinklelio likdavo plonas susipynusių plaušų sluoksnis. Taip suformuotą popieriaus lapą perkeldavo ant audeklo, nuspausdavo, džiovindavo, lygindavo, pjaustydavo. Kinai popieriaus gamybos būdą ilgai slėpė. Tik 610 metais popierių pradėjo gaminti japonai. 751 šį popieriaus gamybos būdą iš kinų belaisvių sužinojo arabai. Jie pradėjo naudoti kanapinius, lininius, vėliau ir medvilninius skudurus. Juos pjaustydavo, virindavo katiluose su kalkėmis, mirkydavo, po to trindavo grūstuvuose. Tokia popieriaus žaliava buvo naudojama iki XIX a. Iš arabų popieriaus gamyba paplito Egipte, Šiaurės Afrikoje, apie XII a. pasiekė Ispaniją, vėliau ir kitas Europos šalis.
Sakoma, kad Japonija pastatyta iš medžio ir popieriaus. Nėra kitos tokios šalies, kurioje būtų tokia aukšta ir įvairialypė popieriaus panaudojimo kultūra: pradedant kimono, gėlėmis, žaislais, baigiant kilimais, sustumiamosiomis durimis, lubomis, pertvaromis ir šviestuvais. Tai popieriaus gamintojų, kurie pagamino stiprų, švarų popierių, menininkų, kurie sukūrė nuostabius ornamentus, piešinius ir meistrų, kurie sugalvojo įvairius popieriaus panaudojimo kasdieniniame gyvenime būdus, nuopelnas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDailės kursinis darbas
KategorijaDailė
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai22 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis93 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasKlimienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Popieriaus panaudojimas kulturos mokykloje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Klimienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą