Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Dailė>Karpinių menas – nuo tradicijos iki moderno

Karpinių menas – nuo tradicijos iki moderno

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Karpiniai Lietuvoje. Karpinių meno vystymasis Lietuvoje XVI – XIX amžiuje. Karpinių menas Lietuvoje XX amžiuje. Ornamentika ir simbolika. Karpiniai pasaulyje. Karpinių atlikimo technika. Medžiagos ir įrankiai. Karpymo būdai. Išvados. Priedai (11 psl.)

Ištrauka

Karpiniai – tai liaudies meno šaka, artima grafikai. Jie priklauso vienai iš dailės šakų. Jų ištakos susijusios su rytų šalių, konkrečiai Kinijos, menu. Žinoma, kad seniausieji karpiniai buvo sukurti net prieš du tūkstančius metų. Taip yra todėl, kad Kinijoje popierius buvo išrastas būtent prieš tiek laiko ir tik nuo tada ir atsirado galimybė karpyti ir kurti karpinius. Per kitas Europos šalis, kartu su popieriumi, jie atkeliavo ir į Lietuvą.
Karpiniai atspindi originalią liaudies kūrybinę savimonę, vieno ar kito krašto etninę kultūrą. Pats karpinys – tai unikalus kūrybinis darbas iš popieriaus, sukurtas žirklių ar rėžtuko pagalba.
Yra parašyta monografijų, straipsnių ir kitokios literatūros karpinių tema, tačiau jos nėra labai daug. Trūksta informacijos šia tema, nėra straipsnių, analizuojančių popieriaus meninę kūrybą, parodų recenzijų.
Dėl šių priežąsčių darbe atliktas tik teorinis dokumentų tyrimas.
Kursinio darbo tikslas:
išanalizuoti karpinių meno istoriografiją nuo tradicijos iki moderno, pateikti faktų, kaip šis menas vystėsi Lietuvoje bei kitose pasaulio šalyse, atlikti jų lyginamąją analizę.
Kursinio darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti karpinių istoriją Lieuvoje. Pateikti pavyzdžių, kaip šis menas vystėsi, kokie žymiausi autoriai. Taip pat supažindinti su simbolika, vartojama lietuvių karpiniuose.
2. Supažindinti su karpinių meno istorija pasaulyje.
3. Ištirti karpinių techniką, t.y kokiais būdais galima karpyti. Taip pat analizuojama, koks popierius naudojamas karpant, kokie būna karpymo ar pjaustymo įrankiai, kas dar reikalinga norint paruošti karpinį.
Ruošiant darbą naudoti šie metodai: literatūros kokybinė ir kiekybinė turinio analizė, lyginamasis metodas. Buvo remtasi įvairiais straipsniais žurnaluose bei laikraščiuose: Kauno diena, Tarp knygų, Rankdarbiai. Monografijomis Lietuvių liaudies ornamentai, Žemaičių liaudies meno ornamentai: forma ir simbolika, Pasaulio popieriaus karpiniai 89 ir kt. Taip pat naudotasi medžiaga, pateikiama įvairiose internetinėse svetainėse.
Darbą sudaro 3 skyriai ir 5 poskiriai. Pirmame skyriuje pateikiamas karpinių atsiradimas Lietuvoje, jų vystymasis, specifika ir pan. Šis skyrius yra padalintas į du poskyrius. Pirmajame analizuojamos karpinių tradicijos nuo jų atsiradimo XVI a. o antarja kalbama apie XX a. karpinius. Bandoma palyginti, kaip amžių eigoje keitėsi jų specifika, technika. Taip pat kalbama apie karpinių simboliką, t.y. ką reiškia vienokie ar kitokie karpiniai, ką buvo įprasta vaizduoti nuo seno ir kokios naujovės atsispindi šiuolaikinių tautodailininkų kūriniuose.
Antrajame darbo skyriuje analizuojami karpiniai pasauliniu mąstu. Čia pateikiama informacija, iš kur yra kilę karpiniai, kokie motyvai paskatino juos atsirasti. Analizuojama, kokios tradicijos yra Rytų šalyse ir kokios Europoje.
Trečiajame kursinio darbo skyriuje tiriama kokios būna karpinių technikos. Pateikiama informacija apie karpymui reikalingus įrankius, bei kaip reikia profesionaliai karpyti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDailės kursinis darbas
KategorijaDailė
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis1.98 MB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasB. Andriekutė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Karpiniu menas nuo tradicijos iki moderno [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • B. Andriekutė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą