Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Dailė>Renesanso menininkai: Leonardas da Vinčis, Mikelandželas, Rafaelis

Renesanso menininkai: Leonardas da Vinčis, Mikelandželas, Rafaelis

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Renesansas. Menas. Brandusis renesansas. Leonardas da Vinčis. Gyvenimas ir pagrindinės idealogijos. Kūryba. Mikelandželas. Rafaelis. Tyrimas. Tyrimo rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Renesansas ( pranc. Renaissance – atgimimas) – tai klasikinės antikos dvasios atgimimas menuose, svarbus pereinamasis laikotarpis nuo viduramžiais vyravusių Religinių prie pasaulietinių kultūros formų. Tai yra savęs pažinimo ir grįžimo prie savo ištakų reiškinys. Jau ankstyvaisiais viduramžiais, Karolio Didžiojo laikais ar XII a. būta įvairiausių renesansų. Renesansą traktuodami kaip pasaulinės kultūros reiškinį, rasime jį ir už Vakarų Europos ribų: Bizantijoje, islamo kraštuose ir net Tolimuosiuose Rytuose.
Renesansas, iš esmės pakeitęs estetinį ir intelektualinį Europos klimatą, apėmė laikotarpį tarp gotikos ir baroko. Jis atsirado Italijoje ir pasklido visur, kur tik siekė Italijos įtaka.
Tarp kultūros ir meno istorikų nėra vieningos nuomonės, kada baigiasi viduramžiai ir prasideda renesansas. Šių dviejų epochų riba stumdoma tai į vieną, tai į kitą pusę. Istoriškai Italijoje renesanso menas skirstomas į periodus:
• Protorenesansas (XIII a. pab. – XIV a.);
• Ankstyvasis renesansas (XV a.);
• Brandusis renesansas (XV a. pab. – XVI a. pr.);
• Manierizmas (XVI a. vid.)
Antikos atgaivinimas neatsitiktinai prasidėjo Italijoje. Žymiausias pakitimas XII ir XIII amžiuje buvo Italijos miesto – valstybės iškilimas. Miestų laisvę gyventojai gynė nuo popiežių ir imperatorių. Aukštuomenė buvo linkusi save įsivaizduoti "konsulais" ir "patronais" , o patį miestą – "naująja Roma."
Skirtingoms miestiečių grupėms antikos atgaivinimas turėjo skirtingą prasmę. Savaip jis buvo suprantamas ir didžiausiuose miestuose: Florencijoje, Romoje, Venecijoje. Renesansas labiau reiškėsi ne kaip apibrėžtas stilius, o kaip gyvenimo būdas. Atsižadėjus griežtų viduramžių nuostatų ir saitų, renesansas atrado žmogų. Naujas sąjūdis pradėjo keisti viduramžišką požiūrį į kūrybą, nes humanistų ir menininkų idealu tapo universalus antikos žmogus, galįs valdyti bet ką. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDailės referatas
KategorijaDailė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Dydis4.05 MB
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Renesanso menininkai [speros.lt].docx
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kaišiadorių Algirdo Brazausko vidurinė mokykla / 11 Klasė/kursas
  • Aldona Mitkuvienė
Pasidalink su draugais