Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Dailė>Postmodernizmas (2)

Postmodernizmas (2)

Aprašymas

PowerPoint pristatymas. Postmodernizmas. Postmodernizmas architektūroje. Ricardas Bofilis (Richardo Bofill). Tarp daugybės architekto darbų. Džonsonas Philipas(Johnson, Philip). Žymesni architekto darbai. Postmodernizmas Lietuvoje. Postmodernizmas dailėje. Polis Gogenas (Eugène Henri Paul Gauguin) 1848-1903. Žymesni paveikslai. Raušenbergas, Robertas (Rauschenberg, Robert; 1925-2008). Viktoras Vasarelis (Victor Vasarely; 1908 – 1997). Postmodernizmo dailė Lietuvoje. Šarūnas Sauka(1958). Antanas Rimantas Šakalys(1938). Postmodernizmo skulptūra. Dinas Džimas (Dine Jim; 1935 m.). Klasas Oldenburgas (Clas Oldenburg 1929m.). Postmodernizmo skulptūra Lietuvoje. Vladas Urbanavičius (1951m.). Mindaugas Navakas (1952).

Ištrauka

Postmodernizmas (lot. post – po + modernizmas) 20 a. poindustrinės visuomenės meno tendencijų visuma. Vertinamas ne originalumas, o kartojimas; ne meninė forma, o koncepcija; ne kūrinys, o kūrybos procesas; ne atskirų meno sričių specifika, o jų susiliejimas į naujas hibridines rūšis (angl. multimedia). Postmodernizmo plastinės kūrybos ištakos siejamos su vėlyvojo modernizmo, ypač minimalizmo ieškojimais.
Žymiausi atstovai:
Viktoras Vazarelis;
Ričardas Hamiltonas;
Robertas Venturis;
Džimas Dinas;
Robertas Morisas;
Džonsonas Philipsas;
Ričardas Bofilis.
Prieš II pasaulinį karą ir jo metu dailininkai iš Vokietijos, Rusijos ir kitų Europos šalių, kuriuose įsitvirtino autokratiniai režimai, pradėjo emigruoti į Ameriką, Angliją ir kitas demokratines šalis. Karo metu, Vokietijai užėmus visą Europą, tas reiškinys pasidarė masiškas. Vokietijos ekspresionistai, abstrakcionistai ir kiti europinių meno krypčių atstovai, kurių dauguma persikėlė į JAV, atvėrė naujas galimybes amerikiečiams mokytis ir susipažinti su naujomis meno kryptimis. 20a. II pusėje JAV, nepatyrusi karo sugriovimų, sukūrusi didžiulį ekonominį ir mokslinį-techninį potencialą, buvo pasiruošus naujovėms.  ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDailės pristatymas
KategorijaDailė
TipasPristatymai
Apimtis37 skaidrės
Dydis9.56 MB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasKraštotvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint Postmodernizmas (2) [speros.lt].pptx
 
  • Pristatymai
  • 37 skaidrės
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Vilma Stanaitienė
Pasidalink su draugais